EnglishFrenchGermanItalianTurkish
Slide background
Slide background

KOKOREÇÇİ BAKİ USTA


siteler1878 yılında sona eren Osmanlı Rus savaşı sonrası topraklarında rahat yaşayamayan halk 1896 yılında Bulgaristan’dan Türkiye’nin farklı yerlerine göç etmişlerdir;bunların bir kısmı da Çanakkale’nin Çan ilçesine yerleşmişlerdir. Aslen Bulgaristan göçmeni olan Baki Usta 1956 yılında Çanakkale de dünyaya gelmiştir. Daha çocuk yaşta Çanakkale’den İzmir’e gelen Baki Usta burada farkı bir çok iş yaptıktan sonra pastanede çalışmaya başlamıştır.  Bu zaman zarfı içerisinde askerlik görevini de yerine getirip evlenen Baki Usta 1982 yılına kadar pastanede usta olarak çalışmıştır; aynı yıl içerisinde seyyar olarak kokoreççiliye başlamıştır. 1991 yılında ufak ve de salaş bir dükkan olarak hizmete devam etmiştir 2000 yılından itibaren oğlu Volkan Çolak ile çalışma hayatına devam eden Baki Usta; 2005 yılının kasım ayından itibarende şimdiki olduğu adreste baba-oğul çalışmanın vermiş olduğu güç ve güven ile daha temiz,hijyenik vede günümüze uygun rahat koşullardaki işletmesinde hizmete devam etmektedir. 1982 yılından günümüze kadar İzmir Karşıyaka Şemikler semtinde hizmet veren Baki Usta’nın İzmir’i aşan nam-ı ve müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda 2010 yılında Bornova Tatmahal şubesini, 2014 yılında da Bostanlı şubesi hizmete girmiştir. Öyle ki her kesimden insana hitap eden Baki Ustanın  müşterilerinin arasında doktor, esnaf, işletmeci, mühendis olmasının yanı sıra birçok tanınmış yada tanınmamış siyasetçi, sanatçı sporcu, iş adamları yer almaktadır.

Çeyrek asırı geçen başarılı meslek hayatının haklı mutluluğunu yaşayan Baki Usta başarısının en önemli unsurlarını “temizlik, tazelik, güler yüz, istikrar” olarak sıralamaktadır. Baki Usta işinde başarılı olduğunu müşterisinden aldığı olumlu eleştirilerinin gözler önüne serdiğini söylüyor vede diyor ki ” başka yerlerde İstanbul kokoreç, Ankara kokoreç v.s gibi genelleme ile anılmasına karşın İzmir de kokoreççi Baki Usta yada Baki Usta nın kokoreçi! diye anılmaktadır” Bundan son derece memnun olduğunu dile getiren Baki Usta gelen yoğun franchising  tekliflerinin içinde lokasyonu gerçek anlamda uygun KOKOREÇÇİ BAKİ USTA  prensiplerine uyacak  teklifleri değerlendirilecektir.

Bize duymuş olduğunuz güven ve de vermiş olduğunuz desteklerinizden dolayı tüm dostlarımıza sitemiz aracılığı ile canı gönülden teşekkür ederim.

imza

 

Site Tasarım Fevkalbeşer Kreatif Ajans