Hakkımızda

Lezzeti Geçmişten Günümüze Baki, Üretimi Temiz, İzmirli Kokoreç

1982 yılında Şemikler’de açtığımız ilk dükkanımızdan beri lezzetimizdeki sürdürülebilirliği üretimimizdeki hijyene de yansıtıyoruz. Sakatat kültürü denince ilk akla gelen şehir İzmir’de Şemikler, Bornova ve Bostanlı olmak üzere 3 şubemiz bulunuyor. Baki Usta şubelerinde verdiğimiz hizmete ek olarak websitesi üzerinden Türkiye’nin her yerine soğuk zinciri koruyarak kargo ile pişirilmesi yapılmış, vakumlanmış kokoreçlerimizi de ulaştırıyoruz.

Ürünlerimiz, hayvanların merada rahatça beslendiği, kekiğinden nanesine kadar her çeşit bitkiyi yiyebildiği bölgelerden ama çoğunlukla Balıkesir’den gelen kuzularla hazırlanıyor. Kuzunun kesiminden sonra kokoreç halinde servis edilene kadarki süreçte yer alan tüm işlemleri kendi üretim tesisimizde, tüm hijyen parametrelerini gözeterek yapıyoruz. Her gün temizlemesinden sarımına, pişirilmesinden servisine kadar olan süreci Baki Usta’nın gözetiminde titizlikle sürdürüyoruz. Dükkanı açtığımız her gün ise odak noktamız, temiz üretimle yıllardır ateşle buluşturduğumuz lezzetli kokorecimiz oluyor. Taze ve temiz gıdaya önem veriyor ve her ne kadar müşteri yoğunluğumuz olsa da hiçbir zaman kokorecimizi önceden pişirip bekletmiyoruz. Kokoreci yeni pişmiş, suyunu kaybetmemiş bir şekilde servise sunuyoruz. Lezzetimizi Baki kılmanın en önemli sırlarından biri de bu...


Online Sipariş ile Evde Kokoreç Deneyimi Sunuyoruz!


Geleneksel bir sokak lezzeti olan kokoreci, modern çağın nimetlerinden faydalanarak Türkiye’nin dört bir yanına online sipariş ile gönderiyoruz. Baki Usta’nın tezgahındaki lezzetin keyfine evinizde varabilmeniz için pişirilmiş dilim kokoreç, atom ya da uykuluğu kendi üretim tesisimizde, özel koşullarda vakumluyor, içerisine kuru buz doldurulmuş straforlarla paketliyoruz. Güvenilir tedarik sürecimiz ve soğuk zincir lojistiğiyle Türkiye’nin her yerine, kapınıza kadar gönderiyoruz. Sizeyse sadece ısıtıp Kokoreççi Baki’nin lezzetinin tadına varmak kalıyor.


Kokoreci Dünyaya Tanıtıyoruz!


Kokoreççi Baki Usta olarak kokoreç severlere en temiz ve lezzetli kokoreci sunmanın yanı sıra, kokoreci tüm dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz. Dünyaya kokoreci tanıtmak için çıktığımız bu yolda ilk adımı, Baki Usta’nın oğlu Volkan Usta, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin derslerinde kokoreç üzerine deneyimlerini aktararak attı. 2017 yılından itibaren ise 8 Kasım’ı Dünya Kokoreç Günü ilan ettik ve üretimi temiz, kaliteli ve lezzetli kokoreci daha fazla kişiye ulaştırmaya ve tanıtmaya başladık. Şimdi ise gelen taleplerin de doğrultusunda güvenilir üretimimiz ve tedarik sürecimiz ile tüm dünyaya vakumlu gönderim yapabilmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.


Baki Usta’nın Olmazsa Olmazları

Temiz Üretim, Lezzet, Müşteri Memnuniyeti

  • ● Kokoreçte tazelik ve temizlik bizim için çok önemli. Eğer mezbahaya gittiğimizde çıkan bağırsak bizim standartlarımıza uygun değilse ya da taze ürün bulamazsak o gün yeni şiş sarımı yapmayız çünkü kendi yiyemediğimiz kokoreci müşterilerimize yedirmeyiz.
  • ● Sürdürülebilirliğe ve müşteri memnuniyetine inanıyoruz. Biliyoruz ki memnun ayrılan her müşterimiz, bizim marka dostumuz olacak, sadık müşterimiz haline dönüşecektir.
  • ● Standartlarımızı ve lezzetimizi korumak adına tüm dükkanlarımızı kendimiz işletiyoruz. Franchise yöntemi ile ilerlemiyoruz.

 

- +